Vychutnejte si domácí jídlo na terase

Nikde jinde nechutná tak jako na čerstvém vzduchu. Užijte si své oblíbené i netradiční pokrmy venku, ať už uděláte jen pár kroků na zahradu, balkon nebo se vydáte do přírody.

Hostiny pod širým nebem mají své kouzlo. Pokud máte balkon, terasu či zahradu, vychutnejte si menu naservírované se stylem pěkně u zahradního stolu. Pokud nemáte nic z toho, nezoufejte. Sbalte deku, pár sendvičů a vyražte do parku nebo na louku. Zážitek nebude o nic menší – stačí vše jen pečlivě naplánovat. Pokud hledáte inspiraci, jaké pokrmy a nápoje připravit, možná se inspirujete některým salátem, limonádou nebo pečivem z těchto receptů.

Zahradní párty s grilováním
Co by to bylo za léto bez pořádného grilování? Pokud nemáte ještě svůj gril, zvažte nákup menšího nebo dokonce přenosného kulatého grilu – budete jej moci vzít i s sebou na dovolenou. Kromě klasického jídelního stolu na terasu si pořiďte například ještě pojízdný kuchyňský stolek s policemi, který bude sloužit jako pracovní a odkládací plocha pro šéfa grilu nebo švédský stůl pro hodující.

Nezapomínejte, že výsledná atmosféra je především o detailech. Rozvěšte na terase nebo zahradě světelné řetězy, zapalte oheň v přenosném ohništi a pusťte hudbu z bezdrátových reproduktorů.

Náš tip: Chcete dotáhnout svůj večírek k dokonalosti? Zvolte si určité téma a přizpůsobte mu ladění celé akce, například pomocí textilních doplňků, prostírání, nádobí nebo dekorací.

Romantický piknik
Základem je pikniková deka se spodní vrstvou z nepromokavého materiálu. V teplých letních měsících si své dobroty zabalte do termotašky, případně přepravujte alespoň nápoje v termosce. Hodit se může i lehký příbor z plastu nebo bambusu, který lze použít opakovaně.

Pokud cestujete autem, neváhejte a přibalte pár podsedáků, díky kterým budete mít na dece větší pohodlí. V takovém případě se určitě najde i místo na lucernu, pár svíček a také deka, do které se zabalíte, když se večer ochladí. Pokud si chcete zavzpomínat na dětství, nebo přetáhnout odpolední piknik až do noci, vezměte s sebou více dek a vytvořte si z nich improvizovaný stan.

Náš tip: Aby vám dobře stály sklenice a nerozlévaly se nápoje, klidně si přibalte pevný snídaňový podnos s nožičkami. Zvýší kulturu „stolování“ a navíc vypadá šik.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

9 beauty triků pro dokonalé líčení: Lehké a levné tipy jsme si samy ověřili, podívejte se na video

Jak na dokonalý make-up look? K takovému líčení vám stačí pár minut a nepotřebujete žádné speciální dovednosti. A my jako spávné ženy jsme si...

Hledání lásky je proces… Jak být v něm úspěšná?

A právě tomuto procesu věnuje pozornost nová česká komedie Ženy a život, která je právě v kinech. A má-li na konci procesu hledání být happy...

Do čeho se vyplatí investovat, když chcete ušetřit na energiích?

Ceny za stavební materiály či energie rostou závratným tempem. Mnozí, kteří se chystali rekonstruovat své nemovitosti váhají, či ještě počkat, až se situace nestabilizuje....

Stačí k pohodlnému životu v domě 40 metrů čtverečních? Podívejte se, co dokáže flexibilní dispozice

Na pozemku stála opuštěná hospodářská stavba. Kdysi se používala pro skladování krmiv a zemědělských nástrojů. Celá budova byla postavena v tradičním lokálním stylu. Přestože...

Snídáme ho, oběd, večeře: Neodmyslitelná součást jídelníčku, ale o jeho vlivu na zdraví víme málo

Snídáme ho, oběd, večeře. Pečivo je neodmyslitelná součást našeho jídelníčku a přesto o něm a jeho vlivu na zdraví víme stále až překvapivě málo....