Vychutnejte si domácí jídlo na terase

Nikde jinde nechutná tak jako na čerstvém vzduchu. Užijte si své oblíbené i netradiční pokrmy venku, ať už uděláte jen pár kroků na zahradu, balkon nebo se vydáte do přírody.

Hostiny pod širým nebem mají své kouzlo. Pokud máte balkon, terasu či zahradu, vychutnejte si menu naservírované se stylem pěkně u zahradního stolu. Pokud nemáte nic z toho, nezoufejte. Sbalte deku, pár sendvičů a vyražte do parku nebo na louku. Zážitek nebude o nic menší – stačí vše jen pečlivě naplánovat. Pokud hledáte inspiraci, jaké pokrmy a nápoje připravit, možná se inspirujete některým salátem, limonádou nebo pečivem z těchto receptů.

Zahradní párty s grilováním
Co by to bylo za léto bez pořádného grilování? Pokud nemáte ještě svůj gril, zvažte nákup menšího nebo dokonce přenosného kulatého grilu – budete jej moci vzít i s sebou na dovolenou. Kromě klasického jídelního stolu na terasu si pořiďte například ještě pojízdný kuchyňský stolek s policemi, který bude sloužit jako pracovní a odkládací plocha pro šéfa grilu nebo švédský stůl pro hodující.

Nezapomínejte, že výsledná atmosféra je především o detailech. Rozvěšte na terase nebo zahradě světelné řetězy, zapalte oheň v přenosném ohništi a pusťte hudbu z bezdrátových reproduktorů.

Náš tip: Chcete dotáhnout svůj večírek k dokonalosti? Zvolte si určité téma a přizpůsobte mu ladění celé akce, například pomocí textilních doplňků, prostírání, nádobí nebo dekorací.

Romantický piknik
Základem je pikniková deka se spodní vrstvou z nepromokavého materiálu. V teplých letních měsících si své dobroty zabalte do termotašky, případně přepravujte alespoň nápoje v termosce. Hodit se může i lehký příbor z plastu nebo bambusu, který lze použít opakovaně.

Pokud cestujete autem, neváhejte a přibalte pár podsedáků, díky kterým budete mít na dece větší pohodlí. V takovém případě se určitě najde i místo na lucernu, pár svíček a také deka, do které se zabalíte, když se večer ochladí. Pokud si chcete zavzpomínat na dětství, nebo přetáhnout odpolední piknik až do noci, vezměte s sebou více dek a vytvořte si z nich improvizovaný stan.

Náš tip: Aby vám dobře stály sklenice a nerozlévaly se nápoje, klidně si přibalte pevný snídaňový podnos s nožičkami. Zvýší kulturu „stolování“ a navíc vypadá šik.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s pandemií ještě...

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...

Do čeho se vyplatí investovat, když chcete ušetřit na energiích?

Ceny za stavební materiály či energie rostou závratným tempem. Mnozí, kteří se chystali rekonstruovat své nemovitosti váhají, či ještě počkat, až se situace nestabilizuje....

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...

Mít partnera není povinnost! Proč někteří lidé odmítají vážný vztah?

Jak by se stalo nepsaným úkolem nebýt sám, seznamovat se, setkávat se, mít někoho a žít s partnerem ve společné domácnosti. Odborníci vysvětlují, proč...