Naše známá kráska přiznala šikanu v dětství: Ve škole se mi smáli, že vypadám jako kapr, odhalila upřímně

Jsem dost hubená, hezká či dokonalá? Mám mít velké rty, malé rty nebo jak máme ve skutečnosti vypadat? Kdo určuje naši hodnotu? Jsme to jen a jen my samy… Karolína Chomisteková otevřeně přiznala, že byla za svůj vzezření v minulosti šikanována.

Žádný ideál neexistuje
Krása je velmi subjektivní. To, jak vnímáme lidi a věci v našem životě, závisí na našich preferencích, často i stereotypech, které máme v sobě od dětství zakořeněné. Zda je něco hezkého, kýčového nebo esteticky vyhovujícího posuzuje člověk na základě subjektivních pohledů. Proto by se nemělo soudit, vyjadřovat názor tam, kde si ho nikdo neptá a často umí zranit.

Karolína Chomisteková se živí jako modelka a patří mezi ženy v našem showbyznysu, které na sobě opravdu makají, vypadá krásně, má skvělý styl a dokonalé tělo. V show Veroniky Cifrové Ostrihoňové Silná sestava přiznala, že i ona musela čelit šikaně, když byla malá. „Ve škole se mi smáli, že vypadám jako kapr. Zjišťovala jsem si v tom věku, jestli s tím vím něco udělat. Moje máma zažila totéž.“

Karolína v rozhovoru prozradila, jak se pořád udržuje v takové super kondici. Zda má nějaké tajemství úspěchu, ale popovídali jsme si io módě, kterou očividně také miluje:

Přijmout sama sebe je základem úspěchu
Každá žena řeší svůj vzhled, pořád jsme s něčím nespokojené, jeden týden je to brada, druhý zase břicho a podobně. Ono je tomu tak, vždy se najde něco, co bychom uměli na sobě kritizovat a být za to na sebe velmi přísné. Právě naopak bychom však měli svou krásu vyzdvihovat, milovat naše tělo takové, jaké je a nejsme-li spokojené, jen na tom pracovat.

Způsob, jakým si povídáme samy se sebou ovlivňuje naši realitu mnohem více než bychom čekali. I Karolína, o které byste si možná řekli, vždyť s čím by ona mohla být nespokojená, měla v minulosti otázky ohledně svého těla a dokonce se setkala is kritikou vzhledu.

„Řešila jsem i věci týkající se mého těla. Ztotožnila jsem se s tím, že nikdy nebudu Íčko, co se týče postavy, protože miluji sport a mám i takovou figuru. V modelingové agentuře se mi jednou stalo, že mi řekli, že mám přestat sportovat, protože jsem moc vysportovaná a není to hezké. Toto jsou momenty, které je třeba zpracovat tak, aby to na člověku nezanechalo nějaké následky. Posloucháte-li takové názory v mládí od nějakých autorit, snadno tomu uvěříte a může to vést k různým psychickým problémům.

Člověk může být nejlepší verzí sama sebe. Samozřejmě, chce to hodně sebezapření. Třeba si to nastavit v hlavě,“ dodala známá kráska.

Skvělým příkladem zdravého sebevědomí je i Dominika Navara Cibulková. V rozhovoru prozradila, jak se jí podařilo nabýt takový level sebelásky:

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla, že tvrdě...

Coca-Cola aneb značka úzce spjatá s Vánoci. Jak vypadá její letošní reklama?

Letošní vánoční kampaň Kouzlo být spolu (Real Magic at Christmas) společnosti Coca-Cola vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Značka, která se stala synonymem vánočního období,...

Elegantní betonové desky nesou jméno CARAT

Přesuňte se z interiéru svého rodinného domu ven a trávte více času na čerstvém vzduchu. Vytvořte si v exteriéru útulný venkovní prostor podobný obývacímu...

Kromě nádherných rób jsme viděli i módní přešlapy: Výběr těchto šatů nebyl nejšťastnější, kterým kráskám to v Cannes nevyšlo?

Ne vždy sáhneme po kouscích, které nám sluší nebo jsou trendy. I na festivalu v Cannes jsme viděli několik modelů šatů, které nebyly příliš...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk. Možná lékař tvrdí,...