Jaké jsou výhody novomanželské půjčky?

Když se lidé stanou něčí manželkou či manželem, je to pro ně důležitá událost v životě. Po svatbě často přichází otázky týkající se bydlení. Někteří novomanželé potřebují větší prostor, zejména pokud plánují rozšířit rodinu. Jiní si přejí nemovitost rekonstruovat či zvažují koupi vlastního domu nebo bytu.

Jestliže financí není dostatek, možností, jak je získat, je půjčit si. Tzv. novomanželská půjčka byla typická pro minulý režim, nicméně i v dnešní době stát nabízí půjčku pro nově sezdané.  V čem tkví její pozitiva?

Stát nabízí nízké úroky

Jednou z největších výhod je, že úroková sazba je nižší než u bank nebo nebankovních společností. Navíc platí, že čím více dětí máte, tím nižší bude konečná částka, kterou přeplatíte.

Nezaplatíte žádné poplatky

U tohoto typu výpůjčky se vlastně nesetkáte se žádnou RPSN. Stát po vás nebude vyžadovat úhradu za vedení účtu ani za náklady spojené s přípravou smlouvy. Bezplatně vám také umožní celý dluh splatit dříve.

Splátky si můžete v případě potřeby odložit

Velkým lákadlem je také možnost si měsíční úhrady odložit až na 2 roky. Je nutné samozřejmě doložit pádný důvod k odsunu splátek, kterým například může být ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc.

Splnit musíte mnoho podmínek

Novomanželská půjčka na bydlení má však i svoje nevýhody. Jednou z nich je nutnost mít děti. Dále musí být alespoň jednomu za žadatelů méně jak 40 let. Musíte také disponovat úsporami ve výši deseti procent. Mimoto samotnému inkasování peněz předchází dlouhý proces ověřování nejrůznějších dokumentů.

Popřemýšlejte o vhodné alternativě

Pokud nesplňujete určité podmínky nebo se vám jen nechce podstupovat zdlouhavé papírování, vhodná by pro vás mohla být nebankovní půjčka se spolužadatelem. Výhodnější podmínky získáte i v tomto případě, jelikož budete mít dva příjmy. Říká se, že „ve dvou se to lépe táhne”, což ví i poskytovatel, a tak pro něj budete více bonitní.

Výhodou také jistě bude nižší administrativa a rychlý zisk peněz. Nebankovní instituce po vás navíc nebude chtít vědět, na co peníze použijete.

Je jen na vás, co si vyberete

Obě varianty mají jak své výhody, tak i nevýhody. Půjčky na bydlení jsou často součástí vašeho života hodně let, proto se v rozhodnutí neunáhlujte. Dostatečně si se svým protějškem rozmyslete, která možnost pro vás bude vhodnější.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Narozeninová oslava se přehoupne do festivalu!

Když jste zmeškali krájení nejdelšího dortu na Slovensku na Kolonádově mostě v Piešťanech, nesmuťte. Oslavy 110. výročí hotelu Thermia Palace tím teprve začaly! První májová...

Jak se v dobrém rozejít s kámoškou, kterou už nemáte ráda? Začněte varováním, až to pro ni není takový šok, radí psycholožka

Někdy se stává, že si se svými kamarádkami jednoduše přestanete rozumět. Už vás nebaví trávit s nimi tolik času, nechce se vám tolerovat jejich...

Snídáme ho, oběd, večeře: Neodmyslitelná součást jídelníčku, ale o jeho vlivu na zdraví víme málo

Snídáme ho, oběd, večeře. Pečivo je neodmyslitelná součást našeho jídelníčku a přesto o něm a jeho vlivu na zdraví víme stále až překvapivě málo....

9 beauty triků pro dokonalé líčení: Lehké a levné tipy jsme si samy ověřili, podívejte se na video

Jak na dokonalý make-up look? K takovému líčení vám stačí pár minut a nepotřebujete žádné speciální dovednosti. A my jako spávné ženy jsme si...

Vychutnejte si domácí jídlo na terase

Nikde jinde nechutná tak jako na čerstvém vzduchu. Užijte si své oblíbené i netradiční pokrmy venku, ať už uděláte jen pár kroků na zahradu,...