Jaké jsou výhody novomanželské půjčky?

Když se lidé stanou něčí manželkou či manželem, je to pro ně důležitá událost v životě. Po svatbě často přichází otázky týkající se bydlení. Někteří novomanželé potřebují větší prostor, zejména pokud plánují rozšířit rodinu. Jiní si přejí nemovitost rekonstruovat či zvažují koupi vlastního domu nebo bytu.

Jestliže financí není dostatek, možností, jak je získat, je půjčit si. Tzv. novomanželská půjčka byla typická pro minulý režim, nicméně i v dnešní době stát nabízí půjčku pro nově sezdané.  V čem tkví její pozitiva?

Stát nabízí nízké úroky

Jednou z největších výhod je, že úroková sazba je nižší než u bank nebo nebankovních společností. Navíc platí, že čím více dětí máte, tím nižší bude konečná částka, kterou přeplatíte.

Nezaplatíte žádné poplatky

U tohoto typu výpůjčky se vlastně nesetkáte se žádnou RPSN. Stát po vás nebude vyžadovat úhradu za vedení účtu ani za náklady spojené s přípravou smlouvy. Bezplatně vám také umožní celý dluh splatit dříve.

Splátky si můžete v případě potřeby odložit

Velkým lákadlem je také možnost si měsíční úhrady odložit až na 2 roky. Je nutné samozřejmě doložit pádný důvod k odsunu splátek, kterým například může být ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc.

Splnit musíte mnoho podmínek

Novomanželská půjčka na bydlení má však i svoje nevýhody. Jednou z nich je nutnost mít děti. Dále musí být alespoň jednomu za žadatelů méně jak 40 let. Musíte také disponovat úsporami ve výši deseti procent. Mimoto samotnému inkasování peněz předchází dlouhý proces ověřování nejrůznějších dokumentů.

Popřemýšlejte o vhodné alternativě

Pokud nesplňujete určité podmínky nebo se vám jen nechce podstupovat zdlouhavé papírování, vhodná by pro vás mohla být nebankovní půjčka se spolužadatelem. Výhodnější podmínky získáte i v tomto případě, jelikož budete mít dva příjmy. Říká se, že „ve dvou se to lépe táhne”, což ví i poskytovatel, a tak pro něj budete více bonitní.

Výhodou také jistě bude nižší administrativa a rychlý zisk peněz. Nebankovní instituce po vás navíc nebude chtít vědět, na co peníze použijete.

Je jen na vás, co si vyberete

Obě varianty mají jak své výhody, tak i nevýhody. Půjčky na bydlení jsou často součástí vašeho života hodně let, proto se v rozhodnutí neunáhlujte. Dostatečně si se svým protějškem rozmyslete, která možnost pro vás bude vhodnější.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Jak se skromným rozpočtem vytvořit v záplavové oblasti speciální dům

Majitelé malého domku na předměstí velkoměsta hledali skromné ​​řešení, jak rozšířit prostor o příjemné útočiště, kde by si mohli odpočinout v soukromí při sklence...

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu trávit čas...

Narozeninová oslava se přehoupne do festivalu!

Když jste zmeškali krájení nejdelšího dortu na Slovensku na Kolonádově mostě v Piešťanech, nesmuťte. Oslavy 110. výročí hotelu Thermia Palace tím teprve začaly! První májová...

Dcera se mi nikdy s ničím nesvěřila: První těhotenství ji natolik změnilo, že udělala něco, co bych nikdy nečekala

Jana své dceři Lence nerozuměla. Někdy se jí zdálo, že ji zcela nepoznává a to, co si lidé vysvětlovali jako pubertální odcizení, se v...

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...