Jaké jsou výhody novomanželské půjčky?

Když se lidé stanou něčí manželkou či manželem, je to pro ně důležitá událost v životě. Po svatbě často přichází otázky týkající se bydlení. Někteří novomanželé potřebují větší prostor, zejména pokud plánují rozšířit rodinu. Jiní si přejí nemovitost rekonstruovat či zvažují koupi vlastního domu nebo bytu.

Jestliže financí není dostatek, možností, jak je získat, je půjčit si. Tzv. novomanželská půjčka byla typická pro minulý režim, nicméně i v dnešní době stát nabízí půjčku pro nově sezdané.  V čem tkví její pozitiva?

Stát nabízí nízké úroky

Jednou z největších výhod je, že úroková sazba je nižší než u bank nebo nebankovních společností. Navíc platí, že čím více dětí máte, tím nižší bude konečná částka, kterou přeplatíte.

Nezaplatíte žádné poplatky

U tohoto typu výpůjčky se vlastně nesetkáte se žádnou RPSN. Stát po vás nebude vyžadovat úhradu za vedení účtu ani za náklady spojené s přípravou smlouvy. Bezplatně vám také umožní celý dluh splatit dříve.

Splátky si můžete v případě potřeby odložit

Velkým lákadlem je také možnost si měsíční úhrady odložit až na 2 roky. Je nutné samozřejmě doložit pádný důvod k odsunu splátek, kterým například může být ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc.

Splnit musíte mnoho podmínek

Novomanželská půjčka na bydlení má však i svoje nevýhody. Jednou z nich je nutnost mít děti. Dále musí být alespoň jednomu za žadatelů méně jak 40 let. Musíte také disponovat úsporami ve výši deseti procent. Mimoto samotnému inkasování peněz předchází dlouhý proces ověřování nejrůznějších dokumentů.

Popřemýšlejte o vhodné alternativě

Pokud nesplňujete určité podmínky nebo se vám jen nechce podstupovat zdlouhavé papírování, vhodná by pro vás mohla být nebankovní půjčka se spolužadatelem. Výhodnější podmínky získáte i v tomto případě, jelikož budete mít dva příjmy. Říká se, že „ve dvou se to lépe táhne”, což ví i poskytovatel, a tak pro něj budete více bonitní.

Výhodou také jistě bude nižší administrativa a rychlý zisk peněz. Nebankovní instituce po vás navíc nebude chtít vědět, na co peníze použijete.

Je jen na vás, co si vyberete

Obě varianty mají jak své výhody, tak i nevýhody. Půjčky na bydlení jsou často součástí vašeho života hodně let, proto se v rozhodnutí neunáhlujte. Dostatečně si se svým protějškem rozmyslete, která možnost pro vás bude vhodnější.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Láska, která nás zachránila

Přitulila jsem se k němu a začala jsem i jemu svlékat zmoklé věci. Bylo jasné, že teď sem nikdo nepřijde. Byli jsme tady sami....

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla, že tvrdě...

Do čeho se vyplatí investovat, když chcete ušetřit na energiích?

Ceny za stavební materiály či energie rostou závratným tempem. Mnozí, kteří se chystali rekonstruovat své nemovitosti váhají, či ještě počkat, až se situace nestabilizuje....

Skutečný příběh: Můj manžel mě začal podvádět, jeho reakce mě však šokovala více

S Martinem jsme se poznali ještě na střední škole. Zpočátku jsme byli jen kamarády, kteří spolu fungovaly v partii, přibližně na konci studia se...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...