Co je dobré vědět, než se rozhodnete pro půjčku bez registru

Předtím než uzavřeme smlouvu na jakýkoliv finanční produkt, je dobré zjistit si o něm co nejvíce informací, aby nás později něco nepříjemně nepřekvapilo. Pokud zvažujete půjčku bez nahlížení do registru, v tomto článku najdete nejdůležitější informace, které byste před jejím uzavřením měli znát.

Společnost musí klientovu bonitu ověřit

Zákon stanovuje, že každá společnost poskytující výpůjčky musí ověřovat úvěruschopnost žadatele. K prověření využívá mimo jiné i klientské rejstříky. Z názvu půjčka bez registru však vyplývá, že některé společnosti tak nečiní. Jak to, že lze takto poskytovat úvěry?

Nikde se totiž nepíše, že by společnost musela k ověření klienta využít právě rejstříky. Poskytovatelé do nich tedy nahlédnout vůbec nemusí. Někteří z nich do registrů vůbec nenahlížejí, jiní ano, ale informacím v něm nepřikládají takovou váhu. V tomto případě je označení bez registru” matoucí.

Jste ve vyšším riziku

Půjčka bez registru je typická pro nebankovní poskytovatele. Nebankovní nabídky jsou v dnešní době již velmi dobře regulované, nicméně i tak se s podvodníky můžeme setkat. Centrální banka na poskytovatele finančních služeb dohlíží, avšak některé společnosti stojí mimo tento systém. Takové společnosti pak mohou být pro žadatele velmi rizikové.

Rizikovost spočívá také ve větší benevolenci, co se týče klientovy bonity. Schválená žádost v tomto případě totiž nemusí znamenat schopnost úvěr v budoucnu splácet. A v případě nesplácení byste se lehce mohli dostat do dluhů. Platí tedy, že zejména vy sami byste se měli ujistit, jestli závazek zvládnete poskytovateli bez potíží uhradit zpátky.

Je nezbytné si finanční instituci prověřit

Předtím než se společností uzavřete smlouvu o půjčce bez registru, dostatečně si ji prověřte. Základním znakem poctivosti je licence od České národní banky. Držitelé této listiny spadají do registrovaných finančních institucí a ČNB na ně dohlíží.

Dále si zjistěte, jaký ohlas má poskytovatel mezi zákazníky. Jak dlouho funguje na trhu? Má webové stránky, kde najdete vše důležité? I tyto otázky byste si měli položit.

Za půjčku bez registru si připlatíte

Měli byste také vědět, že úvěr bez nahlížení do registru vás bude stát více než některé jiné produkty. Méně bonitní klient je pro společnost rizikový, za což si instituce nechá připlatit. U těchto půjček je obvyklý vysoký úrok i RPSN. Na přeplacené částce se mohou také významně projevit vysoké sankce za některé úkony, jako je odložení splátek či jejich snížení.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Jaké jsou výhody novomanželské půjčky?

Když se lidé stanou něčí manželkou či manželem, je to pro ně důležitá událost v životě. Po svatbě často přichází otázky týkající se bydlení....

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D, K. No...

Jablka pozitivně ovlivňují imunitu. Jíme je však málo

Ovoce s tradicíVěděli jste, že jablka tvoří 70% celkové úrody slovenského ovoce? Zapsaných máme až 150 různých odrůd! Mezi ty nejoblíbenější patří červenožlutá Gala,...

Kateřina navrhuje boty, které obouvá i prezidentka: Její lodičky se staly ikonickými

Jak jste se dostali k navrhování bot? Bylo to rozhodnutí, opustit pracovní jistotu a skočit do neznáma náročné?Už od střední školy mě velmi zajímalo...

Hledání lásky je proces… Jak být v něm úspěšná?

A právě tomuto procesu věnuje pozornost nová česká komedie Ženy a život, která je právě v kinech. A má-li na konci procesu hledání být happy...