Jak se v dobrém rozejít s kámoškou, kterou už nemáte ráda? Začněte varováním, až to pro ni není takový šok, radí psycholožka

Někdy se stává, že si se svými kamarádkami jednoduše přestanete rozumět. Už vás nebaví trávit s nimi tolik času, nechce se vám tolerovat jejich změněné chování a nebudete se ani nutit do toho, abyste s nimi z povinnosti chodili na kávu. Tehdy se vám sejde plán, jak byste se měli „rozejít“ a pobrat se každá svou cestou.

Angličanka Heather Garbutt pracuje jako psychoterapeutka. Pro Dailymail.co.uk vysvětlila, že jak potřebují určitou chronologii rozchodu vztahy, stejně se potřebují rozejít i kamarádi. Když by se totiž jen odmlčeli, zůstalo by mezi nimi mnoho nevyřčených věcí, které by je zbytečně dlouho trápily a zanechalo by to v nich trvalo negativní pocity.

Připravte se, bude to bolestivé
V první fázi se zaměřte na sebe. Protože ať se mezi vámi děje cokoli, přesto to bude bolestivé. Když už totiž dojde k přerušení kontaktů, vzpomenete si také na všechno dobré, co jste spolu zažili v minulosti.

Bude vám to líto a možná si i pláčete. Pokud se však nedokážete ztotožnit se změnami ve vašem vztahu a už si víc nerozumíte tak dobře jako v minulosti, zbytečně byste takové přátelství živili a jen by vás to obíralo o energii.

Dejte kamarádce varování
Myslete zejména na to dobré, co jste v minulosti spolu zažili. Zachovejte si tak vůči své kamarádce úctu a nedělejte z ukončení vašeho přátelství scénu. Pokud se s ní už nechcete více setkávat, tak jí věnujte ještě jeden poslední rozhovor, ve kterém si to vysvětlíte.

Začněte ho varováním, aby jí to nezpůsobilo takový šok. Řekněte jí, že si s ní potřebujete o něčem vážném popovídat a domluvte si čas a místo, kde byste to mohli udělat. Ona se tak už připraví na to, že se bude něco dít a bude s tím počítat.

Nejprve pozitivní, pak řekněte pravdu
Po celou dobu mluvte s respektem. Začněte nejprve tím pozitivním a řekněte, proč si vaše přátelství vážíte a co dobrého jste v minulosti zažili. Potom však přejděte do té méně komfortní části. Buďte upřímné a řekněte, co vás na kamarádce nejvíce zlobí a že vás mrzí, že navzdory vašemu upozornění nedokázala provést změny. Nekřičte, neobviňujte se, jen si o tom v úplném klidu promluvte.

Možná to nepůjde napoprvé
Buďte připraveni na to, že po jednom rozhovoru nemusí dojít k definitivnímu rozchodu. Vaše kamarádka to potřebuje zpracovat a také popřemýšlet o tom, co jste jí řekli. Klidně se tedy domluvte na dalším setkání, abyste si o tom ještě jednou popovídali.

Udělejte vše pro to, abyste se nerozešli ve zcela špatné atmosféře. Nikdy totiž nevíte, jestli se vaše povahy časem nezmění a po několika letech si možná budete opět rozumět.

Při přehnané obraně přerušte všechny kontakty
Kdyby se vám stalo, že kamarádka nebude ochotna přijmout všechna vaše slova a začne se jen bránit, aniž by si uvědomila jakoukoli chybu, tak to co nejdříve skončete. V takovém případě totiž nemá cenu prodlužovat dohadování, protože to k ničemu nebude vést. Raději okamžitě přerušte jakýkoli kontakt a dejte za vaším přátelstvím ráznou stopku.

Zamyslete se nad tím, zda neděláte opakované chyby
Na závěr se podívejte do minulosti. Zamyslete se nad tím, co vám nejvíce překáželo na vašem kamarádství a co vám ho úplně zničilo. Také si všimněte, zda kvůli stejným důvodům neztroskotala i dřívější přátelství. Při hledání nových kamarádů si pak uvědomte, abyste se vyhnuli těmto opakovaným chybám.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Do čeho se vyplatí investovat, když chcete ušetřit na energiích?

Ceny za stavební materiály či energie rostou závratným tempem. Mnozí, kteří se chystali rekonstruovat své nemovitosti váhají, či ještě počkat, až se situace nestabilizuje....

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D, K. No...

Skutečný příběh: Můj manžel mě začal podvádět, jeho reakce mě však šokovala více

S Martinem jsme se poznali ještě na střední škole. Zpočátku jsme byli jen kamarády, kteří spolu fungovaly v partii, přibližně na konci studia se...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...