Micro-cheating: Tuto nevěru možná máte na svědomí i vy! Flirt je osvěžující, ale má své ALE – vysvětluje sexuoložka

I vy mikropodvádíte? Podle sexuoložky na tom není nic špatného, ​​ale! Micro-Cheating se týká na první pohled nevinných aktivit typických pro sociální sítě. Zatímco vy házení srdíček sexy chlapem na Instagramu považujete za nevinnou zábavu, váš partner z toho může šílet. Kde jsou pro vás v nevěře hranice?

Mikro nevěra: Do jaké míry jste už opravdu podvedli?
Co je Micro-cheating? Možná jste se úplně nesetkali s tímto pojmem, ale reálně jste to už jistě zažili. Micro-cheating, tedy mikro nevěra, je označení pro malé neškodné věci, které děláme vědomě a mohou nás vybízet k pomyslné nevěře, i když reálně nedojde k žádnému fyzickému kontaktu s jinou osobou.

O tom, co je a co není mikro nevěra, lze polemizovat celé hodiny. Do této kategorie totiž patří i to, pokud intenzivně sledujete profily hezkých chlapů na sociálních sítích, nebo díváte nějaký film jen proto, že se vám líbí herec v hlavní roli, pokud laškovně okomentujeme fotku kamarádovi, ale i to, dáte-li si rtěnku jen proto , neboť víte, že vám ho ten mladý sympatický kolega pochválí.

Top
DIVA.CZ
Také jste už nahlíželi do jeho telefonu? Proč? Hledáte tam nevěru! Sexuoložka vysvětluje, jaké…
Proč ne?
Podle sexuoložky na neškodné mikro nevěře není do určité míry nic špatného, ​​pokud je to jen v rovině obdivu a uvědomujeme si, že reálně s daným člověkem nechceme žít ani s ním vychovávat děti. Náš úmysl je tedy jasný – opravdu si jen prohlédnout pár pěkných fotek nebo trochu zaflirtovat.

„Obdivovat někoho známého nebo se se zájmem dívat na obrázek hezké ženy nebo hezkého muže je součástí zdravého sexuálního systému. Přestože se díváme na atraktivního člověka, ale reálně neznáme, jestli se škrábe v nose, nebo jestli by nám pomohl s taškami a ani to nechceme vědět. Jednoduše nic o něm nevíme a jen hodnotíme jeho fyzickou krásu, a ta je nám příjemná. Znamená to, že naše libido je v pořádku a je živé,“ vysvětlila psychiatrička a sexuoložka Danica Caisová.

Nehledejte problémy tam, kde nejsou
Podle slov sexuoložky sledování fešáků na Instagramu nesignalizuje žádný problém ve vašem stabilním vztahu a nemusíte mít výčitky. Dokonce ani tehdy, pokud to děláte za zády svého muže a máte to pouze jako zábavu v rámci svého relaxu. „Flirt je osvěžující a až 99 % lidí nemá jiný zájem, jen si trochu osvěžit svoji každodenní rutinu,“ doplnila.

FOTOGALERIE
Manželé se hádají kvůli mikro nevěře
Zdroj: jistock
Partner může žárlit
To, že lajkujete známé sexy herce nebo sledujete, co dělají různí fešáci vás sice může zajímat a vaše očko na chvilku potěšit, ale pak jdete jednoduše dál a víc to neřešíte. Ale jediný, komu to může překážet je váš partner, ačkoli vy klidně argumentujete, že se s daným hercem nikdy v životě nemusíte setkat.

Může se ale stát, že se začne cítit ohrožený a zahřákne vás poznámkami typu, k čemu to děláte, jestli vám s ním ve vztahu není dobře nebo jestli vám něco chybí. Pozor na takové řeči. „Považovat nevinný zájem za nevěru je scestné. To je jen zbytečné podkládání úmyslu, tomu, kdo ho nemá. To, že se nám někdo platonicky zalíbí v online světě s reálnou nevěrou nemá nic společného,“ doplnila odbornice na vztahy.

Otevřený rozhovor
Samozřejmě iv tomto případě byste měli zvolit otevřenou komunikaci a svému mazlíčkovi jednoduše vysvětlit, že on je pro vás všechno a to, že sledujete někoho známého ještě neznamená, že ho už nemilujete.

„Když si ale v online světě lajkujeme fotky s někým jiným a víme, že našemu partnerovi se to nelíbí a vadí mu to, tak se to snažme korigovat a omezit, pokud nám na něm záleží a chceme mu lásku dokázat,“ doporučuje Caisová.

Rozdmýchání vášně
Sexy muži na obrázcích nebo ve filmu vás na druhé straně mohou příjemně navnadit a dodat vám chuť právě na svého chlapa. „To, že si díváte sexy herce může být předehra a smetanu slíže náš partner. Může to být rozdmýchání vášně ve vztahu, tedy, že se namotáme někde jinde a využijeme toho u partnera,“ doplnila sexuoložka.

Tenká hranice, nebo – kdy má už flirt své ALE?
Pozor ale, mezi nevinnou mikro nevěrou v online světě a reálným flirtováním s cílem zaujmout a dostat někoho jiného je velký rozdíl. A každý vztah má určitý práh, který byste neměli překročit, pokud o svého partnera nechcete opravdu přijít.

„Vždy, když jdeme v páru někam do společnosti a jakmile věnujeme pozornost někomu jinému, tak tomu našemu aktuálnímu partnerovi to je nepříjemné,“ říká Caisová. Tehdy si už zahráváte se svým vztahem a směřujete k bolestivému rozchodu nebo přinejmenším k narušení důvěry, kterou je později opravdu obtížné napravit.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Robotický vysavač dokáže ušetřit spoustu času: Jak vybrat ten správný?

Řešením je robotický vysavač. Toto zařízení je navrženo tak, že za ideálních podmínek udělá všechnu práci za vás. Ušetří vám tak energii i čas,...

Narozeninová oslava se přehoupne do festivalu!

Když jste zmeškali krájení nejdelšího dortu na Slovensku na Kolonádově mostě v Piešťanech, nesmuťte. Oslavy 110. výročí hotelu Thermia Palace tím teprve začaly! První májová...

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s pandemií ještě...

Stačí k pohodlnému životu v domě 40 metrů čtverečních? Podívejte se, co dokáže flexibilní dispozice

Na pozemku stála opuštěná hospodářská stavba. Kdysi se používala pro skladování krmiv a zemědělských nástrojů. Celá budova byla postavena v tradičním lokálním stylu. Přestože...

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...