Micro-cheating: Tuto nevěru možná máte na svědomí i vy! Flirt je osvěžující, ale má své ALE – vysvětluje sexuoložka

I vy mikropodvádíte? Podle sexuoložky na tom není nic špatného, ​​ale! Micro-Cheating se týká na první pohled nevinných aktivit typických pro sociální sítě. Zatímco vy házení srdíček sexy chlapem na Instagramu považujete za nevinnou zábavu, váš partner z toho může šílet. Kde jsou pro vás v nevěře hranice?

Mikro nevěra: Do jaké míry jste už opravdu podvedli?
Co je Micro-cheating? Možná jste se úplně nesetkali s tímto pojmem, ale reálně jste to už jistě zažili. Micro-cheating, tedy mikro nevěra, je označení pro malé neškodné věci, které děláme vědomě a mohou nás vybízet k pomyslné nevěře, i když reálně nedojde k žádnému fyzickému kontaktu s jinou osobou.

O tom, co je a co není mikro nevěra, lze polemizovat celé hodiny. Do této kategorie totiž patří i to, pokud intenzivně sledujete profily hezkých chlapů na sociálních sítích, nebo díváte nějaký film jen proto, že se vám líbí herec v hlavní roli, pokud laškovně okomentujeme fotku kamarádovi, ale i to, dáte-li si rtěnku jen proto , neboť víte, že vám ho ten mladý sympatický kolega pochválí.

Top
DIVA.CZ
Také jste už nahlíželi do jeho telefonu? Proč? Hledáte tam nevěru! Sexuoložka vysvětluje, jaké…
Proč ne?
Podle sexuoložky na neškodné mikro nevěře není do určité míry nic špatného, ​​pokud je to jen v rovině obdivu a uvědomujeme si, že reálně s daným člověkem nechceme žít ani s ním vychovávat děti. Náš úmysl je tedy jasný – opravdu si jen prohlédnout pár pěkných fotek nebo trochu zaflirtovat.

„Obdivovat někoho známého nebo se se zájmem dívat na obrázek hezké ženy nebo hezkého muže je součástí zdravého sexuálního systému. Přestože se díváme na atraktivního člověka, ale reálně neznáme, jestli se škrábe v nose, nebo jestli by nám pomohl s taškami a ani to nechceme vědět. Jednoduše nic o něm nevíme a jen hodnotíme jeho fyzickou krásu, a ta je nám příjemná. Znamená to, že naše libido je v pořádku a je živé,“ vysvětlila psychiatrička a sexuoložka Danica Caisová.

Nehledejte problémy tam, kde nejsou
Podle slov sexuoložky sledování fešáků na Instagramu nesignalizuje žádný problém ve vašem stabilním vztahu a nemusíte mít výčitky. Dokonce ani tehdy, pokud to děláte za zády svého muže a máte to pouze jako zábavu v rámci svého relaxu. „Flirt je osvěžující a až 99 % lidí nemá jiný zájem, jen si trochu osvěžit svoji každodenní rutinu,“ doplnila.

FOTOGALERIE
Manželé se hádají kvůli mikro nevěře
Zdroj: jistock
Partner může žárlit
To, že lajkujete známé sexy herce nebo sledujete, co dělají různí fešáci vás sice může zajímat a vaše očko na chvilku potěšit, ale pak jdete jednoduše dál a víc to neřešíte. Ale jediný, komu to může překážet je váš partner, ačkoli vy klidně argumentujete, že se s daným hercem nikdy v životě nemusíte setkat.

Může se ale stát, že se začne cítit ohrožený a zahřákne vás poznámkami typu, k čemu to děláte, jestli vám s ním ve vztahu není dobře nebo jestli vám něco chybí. Pozor na takové řeči. „Považovat nevinný zájem za nevěru je scestné. To je jen zbytečné podkládání úmyslu, tomu, kdo ho nemá. To, že se nám někdo platonicky zalíbí v online světě s reálnou nevěrou nemá nic společného,“ doplnila odbornice na vztahy.

Otevřený rozhovor
Samozřejmě iv tomto případě byste měli zvolit otevřenou komunikaci a svému mazlíčkovi jednoduše vysvětlit, že on je pro vás všechno a to, že sledujete někoho známého ještě neznamená, že ho už nemilujete.

„Když si ale v online světě lajkujeme fotky s někým jiným a víme, že našemu partnerovi se to nelíbí a vadí mu to, tak se to snažme korigovat a omezit, pokud nám na něm záleží a chceme mu lásku dokázat,“ doporučuje Caisová.

Rozdmýchání vášně
Sexy muži na obrázcích nebo ve filmu vás na druhé straně mohou příjemně navnadit a dodat vám chuť právě na svého chlapa. „To, že si díváte sexy herce může být předehra a smetanu slíže náš partner. Může to být rozdmýchání vášně ve vztahu, tedy, že se namotáme někde jinde a využijeme toho u partnera,“ doplnila sexuoložka.

Tenká hranice, nebo – kdy má už flirt své ALE?
Pozor ale, mezi nevinnou mikro nevěrou v online světě a reálným flirtováním s cílem zaujmout a dostat někoho jiného je velký rozdíl. A každý vztah má určitý práh, který byste neměli překročit, pokud o svého partnera nechcete opravdu přijít.

„Vždy, když jdeme v páru někam do společnosti a jakmile věnujeme pozornost někomu jinému, tak tomu našemu aktuálnímu partnerovi to je nepříjemné,“ říká Caisová. Tehdy si už zahráváte se svým vztahem a směřujete k bolestivému rozchodu nebo přinejmenším k narušení důvěry, kterou je později opravdu obtížné napravit.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Co je dobré vědět, než se rozhodnete pro půjčku bez registru

Předtím než uzavřeme smlouvu na jakýkoliv finanční produkt, je dobré zjistit si o něm co nejvíce informací, aby nás později něco nepříjemně nepřekvapilo. Pokud...

Padparadscha

Označení Padparadscha patří pro velmi vzácný safír a znamená to lotosový květ a původ tohoto slova pramení až ze Srí Lanky. Zde jsou také...

Kromě nádherných rób jsme viděli i módní přešlapy: Výběr těchto šatů nebyl nejšťastnější, kterým kráskám to v Cannes nevyšlo?

Ne vždy sáhneme po kouscích, které nám sluší nebo jsou trendy. I na festivalu v Cannes jsme viděli několik modelů šatů, které nebyly příliš...

Kateřina navrhuje boty, které obouvá i prezidentka: Její lodičky se staly ikonickými

Jak jste se dostali k navrhování bot? Bylo to rozhodnutí, opustit pracovní jistotu a skočit do neznáma náročné?Už od střední školy mě velmi zajímalo...

9 beauty triků pro dokonalé líčení: Lehké a levné tipy jsme si samy ověřili, podívejte se na video

Jak na dokonalý make-up look? K takovému líčení vám stačí pár minut a nepotřebujete žádné speciální dovednosti. A my jako spávné ženy jsme si...